środa, 30 stycznia 2013

Podstawa AT część 1

Dziś dla zainteresowanych, podaję przykład formacji. Dzisiaj podana formacja będzie zwiastować wzrosty. Oczywiście jest to absolutnie podstawowa analiza, nie uwzględnia żadnych innych wskaźników, czynników itp. ale od tego trzeba zaczynać. Jeżeli ktoś zauważy taką formację na którejś ze spółek, może śmiało pisać, sprawdzę to i podpowiem co dalej, ja nie jestem w stanie sprawdzić wszystkich walorów.

KLIN ZNIŻKUJĄCY

Formacja wyznaczona przez dwie proste, które dążą ku sobie (zbiegają się), do wyznaczenia tego układu należy znaleźć cztery punkty. Po dwa na linię wyznaczającą górne ograniczenie formacji oraz dwa na wyznaczenie dolnego ograniczenia. Wybicie powinno nastąpić w miejscu przekraczającym 70% długości całej formacji. Długość formacji określa się jako odległość między pierwszym punktem wyznaczającym formację, a miejscem w którym zbiegają się linie tworzące właśnie klin zniżkujący. Razem z wybiciem powinien być zwiększony również wolumen. Myślę że bardzo dobrze obrazuje to ten wykres.


Z kolejnymi dniami będą się pojawiać kolejne formację, może ktoś pójdzie wyznaczonym prze zemnie torem i zacznie sam dostrzegać ciekawe zjawiska na giełdzie, a współpracując ze mną będziemy sobie pomagać wzajemnie.
Pozdrawiam PD 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.