czwartek, 21 marca 2013

Ciężkie czasy dla jednych, są złotymi dla drugich

Początek tego roku ewidentnie należy do spółek które trudnią się wierzytelnością. Stopa zwrotu tych spółek w bieżącym roku jest imponująca. Korekta nie ominęła szerokiego rynku, który stracił od początku roku już przeszło 4 % co tym bardziej każe zwrócić uwagę na spółki które dzielnie z tymi spadkami walczą. 
Proszę zwrócić uwagę na wzrost właśnie tych spółek z sektora wierzytelności:
  • Kruk - wzrost 35%
  • Magellan - wzrost 16%
  • P.R.E.S.C.O. Group - wzrost 39% 
  • MW Trade - wzrost 24%
Jak widać dwucyfrowe wyniki można uznać za rewelacyjne. Wyniki te nie są przypadkowe, słabe dane makro oraz ciężkie warunki gospodarcze nie sprzyjają poprawie wyników a to z kolei napędza spółki odzyskujące długi. 

- Ważny dla tej branży jest także spadek stóp procentowych. Działa on na dużym lewarze i w samym tylkoMagellanie oszczędności z powodu niższych stóp w tym roku wyniosą około 4 mln zł. Podobną sumę może zaoszczędzić Kruk. – szacuje Grzegorz Kujawski

Co ważne, to prawdopodobnie nie koniec wzrostów, świadczy o tym choćby zachowanie Kruka, który ustanowił kolejny historyczny szczyt. Wiele dobrego można powiedzieć również o pozostałych spółkach z tego sektora. Ryzyko oczywiście istnieje, więc te pochwały nie oznaczają że należy ślepo wchodzić w te spółki całością portfela. Należy jednak przesiać te walory przez sito analizy technicznej i wejść tylko w te najodpowiedniejsze na dany moment. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.