poniedziałek, 6 maja 2013

Ważne dane / aktualna sytuacja

Jak to przy poniedziałku przystało warto rzucić okiem na kalendarium ważniejszych danych w tym tygodniu. Dzisiaj wartością wskaźnika PMI dla usług pochwaliły się Chiny, Włochy, Francja, Niemcy oraz Euroland. Wyniki można uznać za pozytywne.
I tak następnie we wtorek, jedyną istotną wiadomością będą rezerwy walutowe w Polsce.
W środę ważne wiadomości, zapasy ropy w USA oraz stopa procentowa w Polsce (prognoza 3%).
W czwartek i piątek brak ważniejszych informacji, możliwe że te dwie ostatnie sesje będą w miarę neutralne, chyba że wiadomości ze środy nastroją rynek.

Natomiast aktualną sytuacją dobrze podsumowuje komentarz:
Poranny cofnięcie i jego późniejsze zanegowanie w połączeniu z aktualnym przystankiem pod sesyjnymi maksimami stanowią dobry wstęp do tego, aby myśleć o docelowym ataku. Utrzymanie rynku w tym miejscu przez południową część handlu wyglądałoby z każdym kwadransem coraz bardziej zachęcająco do ewentualnej, końcowej akcji. Martwi natomiast rozkład obrotów, które skupiają się w zasadzie tylko na KGHM, PZU i PKO BP. Taka szerokość rynku to akurat minus dla byków. Póki trzymają się poranne minima, scenariusz powalczenia o wyższe poziomy pozostaje jednak bazowym, zwłaszcza w kontekście znajdującej się w obecnym miejscu linii trendu spadkowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.