środa, 21 sierpnia 2013

Petrolinvest

Kolejny raz wspomnę o tej spółce, ponieważ kolejny raz wręcz rzuca się w oczy ogrom wyprzedaży tego papieru. W długim terminie już wiadomo, na tym papierze nie zarobił nikt, dosłownie nikt ponieważ Petrolinvest znajduje się na historycznych minimach. Większość osób posiadających jeszcze te akcje pewnie już się nie przejmuje kolejnymi spadkami ponieważ i tak już stracili większość kapitału.
Dlaczego o tym piszę? Chcę uzmysłowić jaki sens ma zakup akcji i bezczynne czekanie na rozwój sytuacji. Giełda to taka gra że kiedy jest inicjał wtedy wchodzimy, kiedy jest sygnał do sprzedaży wychodzimy. Moim zdaniem nie można sobie pozwolić na NIE REAGOWANIE na sygnały generowany dzięki analizie technicznej. Drugi błąd ludzi którzy tkwili długoterminowo w tej spółce to brak stop-loss. Pisałem o tym już tyle razy że aż szkoda mi czasu na powtarzanie tego schematu. Prosta i według mnie najważniejsza zasada giełdy: NIE MA GRANIA BEZ STOP LOSS.
Jako ciekawostkę załączam wykres Petrola który dla niektórych jest dramatem i utratą 99% kapitału, dla innych krótkim epizodem z zyskiem lub małą stratą. Wybór NALEŻAŁ do Was.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.