poniedziałek, 2 grudnia 2013

WIG20 technicznie + dzisiejsza rekomendacje +PKN ORLEN

Drugi raz w ciągu kilkudziesięciu minut WIG20 próbuje pogłębić sesyjne minimum schodząc kosmetycznie poniżej poprzedniego lokalnego osłabienia. Podobnie jak w poprzednim przypadku temu zejściu nie towarzyszą żadne emocje, co może prowadzić do przekonania, iż spadek nie niesie z sobą większego zagrożenia. O tym jednak przekonany się, jeśli WIG20 spadnie do poziomu najbliższego wsparcia w rejonie poziomu 2560 punktów.


Początek wydawania rekomendacji przez GS dla PKP Cargo. Cena docelowa 96,20 zł czyli 10,7% powyżej piątkowego zamknięcia.

Pozostający w mniejszości walorów drożejących w gronie spółek z WIG20 PKN również warty jest dziś obserwacji. Papier w ostatnim czasie próbuje odzyskać relatywną siłę czego efektem jest uporanie się z oporem na poziomie 46,70 zł, naruszenie opadającej linii trendu zaczepionej po szczytach z marca i czerwcach, a wreszcie dzisiejsze dotarcie do oporu na poziomi 48,30 zł. Ewentualne pokonanie tego ostatniego otwarłoby szerszą przestrzeń do kontynuacji wzrostu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.