środa, 23 stycznia 2013

Okazje, pułapki

Obecnie jest dobry czas na szkolenie i analizę techniczną, co wynika z fazy wahań rynku. Poprzednie analizy sprawdziły się, inwestorzy zarobili nawet jak przedwcześnie sprzedali akcję - to niestety jest wpisane w grę. Jeżeli inwestor zamawia u mnie analizy, biorę za niego odpowiedzialność, wprawdzie nie formalną - ale są zasady których się trzymam i staram się pomóc najlepiej jak potrafię - czerpię z tego radość, kiedy wszyscy są zadowoleni. Zdarzy się czasem gorszy okres, kiedy po podaniu rekomendacji, walor przed wybiciem jeszcze schodzi niżej, nigdy wtedy nie zostawiam osób współpracujących na lodzie, jestem z nimi na dobre i na złe. Jednak Ci z państwa, którzy zamawiają analizy, pewnie zauważyli, że staram się dobierać akcje, by minimalizować ryzyko i jeżeli nie od razu, to po krótkim czasie idą na północ. 
Chciałbym poprowadzić początkujących inwestorów i wyuczyć w nich odpowiednie nawyki, Ci z większym stażem pewnie mają już wyrobiony swój punkt widzenia i swoje zasady. Dlatego przestrzegam początkujących przez ryzykiem związanym z bezmyślnym inwestowaniu kapitału.
Nadchodzi czas dynamicznych zmian, ale wypalą do góry tylko nieliczne spółki, proszę zwrócić uwagę że tak było również ostatnio. Resztę czekają spadki lub mączący ruch boczny, warto znać te charakterystyczne poziomy wejścia/wyjścia.
Pozdrawiam PD

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.