wtorek, 26 marca 2013

JSW dywidenda / sprawa Cypru

Dwie informacje z którymi powinien się zapoznać każdy inwestor, jedna z Polski druga ze świata.

"Zarząd JSW rekomenduje wypłatę 2,52 zł dywidendy na akcję z zysku za 2012 rok. Proponowany dzień dywidendy to 31 lipca, zaś jej wypłaty to 20 sierpnia - podała spółka w komunikacie.
Na dywidendę trafi łącznie 295,87 mln zł. W 2012 roku zysk netto JSW wyniósł 995,95 mln zł. JSW w raporcie rocznym informowała, że zarząd spółki zarekomenduje wypłatę na dywidendę co najmniej 30 proc. skonsolidowanego zysku netto za 2012 rok. Z zysku za 2011 rok JSW wypłaciła 5,38 zł dywidendy na akcję." (PAP)
"Dziś(tj. środa - 27.03.2013) banki na Cyprze wciąż jeszcze zamknięte. Mają zostać otwarte jutro. Analitycy zastanawiają się, jak w najbliższej przyszłości zareagują rynki i mieszkańcy Cypru.
Cypryjczycy będą mieli ograniczone pole manewru. Minister finansów zapowiedział, że będą wprowadzone tygodniowe limity wypłat gotówki - by nie doprowadzić do szkodliwych, masowych wypłat przez klientów. Cypryjczycy nie będą mogli też realizować czeków ani przelewać większych kwot za granicę. Wprowadzony będzie jednorazowy podatek od dużych depozytów bankowych. W niektórych przypadkach może on wynieść aż 40 procent. Według ekspertów, Cypr przestanie być rajem podatkowym i kraj ten może teraz czekać nagła i głęboka recesja. Komercyjne banki na Cyprze mają zostać otwarte jutro, ale jak się wydaje - to nie koniec kłopotów finansowych tego kraju."
Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Rafał Motriuk/dabr

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.