niedziela, 10 marca 2013

Ozłoone dywidendy

Synthos to pierwsza spółka która dała zarobić duże pieniądze w bardzo krótkim czasie, ze względu na zapowiedź dywidendy. Kolejne spółki podają tą informację, jednak od razu zaznaczę, nie na wszystkich będzie się dało zarobić - było by za kolorowo. 
Spółki które chwalą się aktualnie dywidendą walory z sektora bankowego: 
AssecoPol - stopa 5,5% (co to jest stopa i jak z niej korzystać pisałem we wcześniejszych wpisach o tematyce dywidendowej)
AssecoSouthEE - stopa 7,3%
AssecoBuisnes - stopa 7,2%
BZ WBK - stopa 3%
Wstępne deklaracje padły również ze strony Radpolu i ATM Grupy. Co do tej pierwszej spółki, rekomendowałem ją przy poziomie 8,40 - Ci którzy akurat w tym czasie zamawiali analizy skorzystali. I tu informacja - spółka może jeszcze podskoczyć - planowana jest wypłata dywidendy na poziomie 0,47zł/akcję - to daję stopę około 5%, a to dobra informacja dla posiadaczy. Jednak dla tych którzy szukają inwestycji już odradzam dokupowanie - była dobra okazja do dużego zarobku ale już minęła.

Za dywidendowymi okazjami pójdzie masa(czytaj tłum) i zapewniam że będą niespodzianki więc apeluję o ostrożność. Dla osób które oczekują na wytypowane spółki, w tym tygodniu na pewno je otrzymają.
Pozdrawiam i życzę udanego tygodnia

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.