środa, 15 maja 2013

KGHM, Bogdana

Kolejny dzień KGHM obciąża indeks WIG20, czyli tak jak pisałem wczoraj, nie ma aktualnie technicznych możliwości, do tego nie pomagają informacje typu:
"Prezes KGHM, Herbert Wirth, poinformował, że jeśli spółka miałaby wypłacić 1,6 mld zł dywidendy, spółka będzie musiała zaciągnąć dług, najprawdopodobnie podobnej wielkości."
Czyli sytuacja się nie zmienia - odradzam inwestowania w KGHM, nie widzę aktualnie żadnych przesłanek żeby spółka zaczęła rosnąć.
Również warto wspomnieć ze spółek blue chipów o Bogdance, teoretycznie spółka była w dobrej sytuacji technicznej. Jednak po otrzymaniu negatywnych rekomendacji przez pseudo analityków, kurs się osuwa. Dla posiadaczy tych akcji informacja, poziom-klucz to 115, jeżeli pęknie radzę uciekać. Rekomendacji jeszcze nie ma we wszystkich mediach, ale dodam że jest to informacja - "Redukuj" z ceną docelową 103zł.

Dla osób interesujących się wynikami, dodam że dzisiaj o 13 mamy ważną informację - wnioski o kredyt hipoteczny w USA, natomiast o 16.30 - zapasy ropy w USA. Jutro o 14.30 - nowo zarejestrowani bezrobotni w USA. Natomiast w piątek brak ważniejszych informacji.


Dla osób które oczekują na spółki, proszę o cierpliwość, będą gotowe - czwartek/piątek najszybciej, jeżeli sytuacja na rynku się popsuje - dopiero przyszły tydzień.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.