wtorek, 14 stycznia 2014

Kolejny bardzo ważny dzień dla sytuacji technicznej naszego rynku, wyjaśni się czy pójdziemy za ciosem czy to tylko chwilowe odreagowania. Wg mnie dużo wskazuje za pozytywnym rozwiązaniem, decydująca będzie sytuacja na szerokim rynku. Z tego też powodu muszę przełożyć wytypowane spółki z tym że być może tylko o jeden-dwa dni. 

Dla tych co będą mieli stały dostęp do notowań i zamierzają je obserwować dodaję wpis T. Gessnera na temat dzisiejszych danych:
Dzisiejszy dzień prezentuje się bardzo bogato w kalendarium wydarzeń makroekonomicznych. Na rynek trafi wiele publikacji, choć nie dostaniemy raczej danych o jakimś bardzo istotnym charakterze. Z tego co się pojawi zwróciłbym natomiast uwagę na moment otwarcia handlu w Eurolandzie i na GPW, czyli na godzinę 9:00, gdyż będzie to moment publikacji danych o produkcji przemysłowej oraz inflacji CPI na Węgrzech (pamiętajmy o sytuacji na BUX, inflacji CPI w Hiszpanii i PPI w Czechach, ale i również szacunków rocznej dynamiki PKB w Niemczech i akurat ten ostatni element może zrobić na rynkach większe wrażenie. Dane o inflacji CPI pojawią się też o 14 z rynku polskiego, choć raczej ciężko z ich strony upatrywać poważniejszego impulsu dla GPW, czy złotego, gdy nie ważą się losy stóp procentowych. Popołudniowe dane z USA to już zdecydowanie druga liga (PPI, NY Empire State) i tutaj raczej nie pojawi się nic przełomowego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.