niedziela, 23 lutego 2014

Kalendarium na bieżący tydzień - T. Gessner

Rzut oka na najważniejsze wydarzenia przyszłego tygodniaKalendarium prezentuje się w przyszłym tygodniu nieco skromnie, choć mamy kilka elementów, którym rynek może się przyjrzeć bliżej. Poniżej krótka ściąga na najbliższe dni:

1. Poniedziałek
- Niemcy - Indeks instytutu Ifo
2. Wtorek
- Niemcy - PKB
- USA - wskaźnik zaufania konsumentów Conference Board
3. Środa
- Wlk. Brytania - PKB
- USA - sprzedaż nowych domów
4. Czwartek
- Szwajcaria - PKB
- USA - zamówienia na dobra trwałego użytku
- USA - wnioski o zasiłek dla bezrobotnych
- USA - Janet Yellen po ponad 2-tygodniowej przerwie przedstawi po raz kolejny raport nt. polityki monetarnej - tym razem przed Komisją Bankową Senatu USA
5. Piątek
- Japonia - PMI, CPI, produkcja przemysłowa 
- Polska - sprzedaż detaliczna, PKB, stopa bezrobocia
- USA - PKB
- Kanada - PKB


Może się okazać, że jednym z ważniejszych wydarzeń będzie czwartkowe przesłuchanie Janet Yellen. W ubiegłym tygodniu zaplanowane były dwa przesłuchania nowej prezes Fed. Pierwsze odbyło się przed Komisją ds. Usług Finansowych Izby Reprezentantów, natomiast drugie miało się odbyć przed Bankową Komisją Senatu USA, ale zostało odwołane ze względów pogodowych. To zaległe przesłuchanie ma się odbyć w przyszłym tygodniu w czwartek (27.02). Trzeba tu jednak dodać, że o ile to drugie przesłuchanie pierwotnie z założenia miało mieć już mocno ograniczone znaczenie z uwagi na 2-dniowy odstęp czasowy między przesłuchaniem pierwszym, o tyle teraz sytuacja się tu nieco zmienia, bowiem odstęp wyniesie ponad 2 tygodnia, a to już otwiera teoretycznie pole do spekulacji, że usłyszymy coś nowego ze strony Janet Yellen. Zwłaszcza biorąc pod uwagę wnioski z wczorajszego protokołu z posiedzenia FOMC, wskazującego na spore rozbieżności wśród członków Komitetu co do dalszych posunięć w zakresie polityki monetarnej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.