poniedziałek, 4 sierpnia 2014

KGHM – analiza techniczna Polskiego giganta.


KGHM – analiza techniczna Polskiego giganta.

Na początek szybki opis – jedna z największych polskich spółek skarbu państwa, czołowy producent miedzi i srebra na świecie. Wg wielu rankingów stawia to nas na 6 miejscu jeżeli chodzi o produkcję miedzi elektrolitycznej oraz pierwszym na świecie wytwórcą srebra! (ok 1260 ton srebra rocznie – dane z 2011r). KGHM produkuję również złoto, koncentrat palladu oraz platynę, ołów i inne metale. 

Wykres prawdę Ci powie..Kurs akcji KGHM w interwale dziennym znajduje się w trendzie wzrostowym. Wsparcie w postaci linii trendu było kilka razy testowane, ale ani razu nie przełamane co wskazuję na siłę trendu wzrostowego. Kurs charakteryzuje się małą zmiennością, która w ciągu ostatnich sesji niewiele się zmieniła. Akcje spółki należą do walorów, które - biorąc pod uwagę ilość zawieranych transakcji - charakteryzują się bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów. Spójrzmy na wykres w dłuższym terminie.Uważam, że teraz czas na chwilową konsolidację kursu w okolicach 125 – 135 zł czyli między zniesieniem fibo w okolicach 38,2 – 50%. Po przełamaniu oporu w granicach 134zł potencjał wzrostu sięga 153-154 zł.

A co z danymi makro? – szybki news z ostatniej chwili 

KGHM 30 lipca 2014 roku uruchomił produkcję w chilijskiej kopalni Sierra Gorda - poinformowała spółka w komunikacie. Sierra Gorda ma dostarczać ok. 42 proc. obecnej produkcji KGHM, projekt jest rozwojowy, gdyż w bezpośrednim sąsiedztwie są dalsze bogate złoża.
KGHM podał, że uruchomienie produkcji w chilijskiej kopalni obniży średnioważony koszt produkcji miedzi w grupie KGHM oraz zmniejszy jej wrażliwość na ryzyko zmian cen miedzi, zwiększając bezpieczeństwo funkcjonowania spółki.Analiza przygotowana specjalnie dla bloga - http://pawelduszynski.blogspot.com/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.