czwartek, 28 lutego 2013

Rekomendacje

Dużo pisałem o błędnych rekomendacjach wydawanych przez szereg domów maklerskich. Z racji końca miesiąca, myślę że można podsumowywać wstępnie rekomendacje wydane na początku lutego i końca stycznia. Jak zwykle znalazłem kilka "perełek", przy których inwestor łatwo mógł pozbyć się części kapitału.
Dla przykładu:

  • PGE przy cenie 17.50 -> cena docelowa 21.80 oraz 19.80 (wydana przez dwa niezależne DM) - na podsumowanie nawet szkoda słów, nie widziałem ani jednego sygnału na zakup PGE, ale analitycy wiedzą lepiej...
  • POLNORD przy cenie 11.46 -> cena docelowa 14.60 - cena aktualna 9.45
Perełek znalazło by się znacznie więcej, ale po co je przytaczać. Każdy wie, że grając na rekomendacjach bez poparcia własną wiedzą daleko się nie zajedzie. Jasne, parę spółek w tym miesiącu również zostało dobrze trafionych, ale wygląda mi to bardziej na loterie. Bo jak można nazwać skuteczność analityków z danego domu maklerskiego poniżej 50% na rekomendacje kupuj? Każdy kto ma doświadczenie na giełdzie już wie, że DM zależy na ruchach tzn. żebyście kupowali/sprzedawali jak najwięcej, niezależnie od zysków czy strat, pobierają swoją gażę od transakcji a nie od waszego "plusa". 
Pozdrawiam i życzę równie owocnych dni jak do tej pory cały obecny tydzień - PD

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.