środa, 17 lipca 2013

Kolejna dawka rekomendacji

Z okazji dużego zainteresowania wczorajszym postem, dzisiaj dorzucę jeszcze jedną dawka rekomendacji z krótkim komentarzem.
Pierwsza pod okien pójdzie Bogdanka z rekomendacją:

DM IDM SA obniża zalecenie dla Bogdanki do "trzymaj" z "kupuj", tnąc wycenę do 122,40 zł ze 140 zł.

Trudno się nie zgodzić, pytanie tylko dlaczego wcześniejsza rekomendacja nie została zrealizowana? Otóż dlatego bo była najzwyczajniej błędna, a po czasie analitycy musieli dojść do wniosku że najłatwiej będzie po prostu zmienić rekomendację, a ludzie którzy kupili papier z założeniem wzrostu do 140zł muszą z żalem wyciągnąć wnioski i zastanowić się nad sensem korzystania z tych rekomendacji.

Następnie mamy również węglową spółkę JSW:

DM IDM SA obniża cenę docelową akcji JSW do 71 zł z 83,6 zł, podnosząc zalecenie do "trzymaj" ze "sprzedaj".

oraz

Tym razem analitycy UniCredit obniżyli cenę docelową JSW do 62 zł z 83 zł, podtrzymując zalecenie "sprzedaj".

Cóż tutaj można napisać dosłownie to samo co powyżej, analitycy najzwyczajniej się pomylili, nie uwzględniając oczywistych faktów, teraz najłatwiej obniżyć cenę docelową i rekomendację z "trzymaj" do "sprzedaj" a cierpią na tym przeciętni mali inwestorzy. To przykre, ale co zrobić za głupotę trzeba zapłacić.

Kolejna dzisiejsza rekomendacja dotycząca TPSA:

DM IDM SA podwyższa zalecenie TP SA do "trzymaj" ze "sprzedaj", podnosząc cenę docelową do 7,4 zł z 6,3 zł.

 Tego nawet nie chce mi się komentować, rekomendacja standardowo zmieniona gdy już wszystko jest jasne, po za tym wiadomość ta nic nie wnosi do gry. Analitycy domu IDM jak dla mnie do zwolnienia dyscyplinarnego.

Kolejna spółka z dzisiejszą rekomendacją to Pelion:

DM IDM SA podnosi cenę docelową akcji Peliona do 111,10 zł ze 105,30 zł wcześniej, podtrzymując zalcenie "kupuj".

Na Pelionie nie występują aktualnie żadne sygnały ani kupna ani sprzedaży, więc nie wiem na jakiej podstawie została wywnioskowana ta cena, ale spółka rośnie dzisiaj o 2% więc wstrzymam się z opiniowaniem tej wiadomości, może ja o czymś nie wiem (w co jednak wątpie).

Ostatnia dzisiejsza rekomendacja:

BM BGŻ zaleca kupno LC Corp, z ceną docelową na poziomie 2,11 zł.

Na spółce występują aktualnie przejawy kupna, ale nie są na tyle silne aby wchodzić już, po za tym spółka traci dzisiaj 3% i niech to będzie najlepszym komentarzem.


Może przesadnie, a może nie ale krytykuję te rekomendacje bo żal mi ludzi którzy z nich korzystają tracąc ciężko zarobione pieniądze. Domom maklerskim nie zależy na Waszym zarobku, tylko na ilości transakcji, stąd tak duża liczba bezsensownych rekomendacji. Do czasu kiedy tego nie zrozumiecie, Wy będziecie tracić a DM zarabiać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.